KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12814124

nr 1281 4124

Carl Petter Hallberg

(1809-1879), Sverige

Oljemålning, Carl Petter Hallberg (1809-1878), Sverige. Pastoralt landskap. Signerad, daterad 1854. Olja på duk, 36x55 cm

Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 14 oktober 2019
kl 19:04:45

14/10 18:36:54 1      Vinnande bud

Carl Petter Hallberg

Läs mer om Carl Petter Hallberg